Co je to mikrozelenina?

Mikrozelenina je výhonek běžné zeleniny. Například brokolice, ředkvičky, hrášku, apod. Když se takové semínko zalije, tak vyklíčí. My jej necháme růst jenom pár dnů a poté ihned sklízíme.

Mikrobrokolice má až 100x více sulforafanu než brokolice zralá.

Pokud nevíte o sulforafanu, doporučujeme vám si o něm přečíst. Je nyní velmi aktivně zkoumán jako potencionální bojovník proti rakovině, má velmi silné detoxikační a antioxidační účinky.

Mikrozelí má až 260x více betakarotenu, než zralé červené zelí.

Betakaroten je pro naše tělo velmi důležitý, mimo jiné se totiž v našem těle mění na potřebný vitamín A.

Proč?

Představme si například takové semínko brokolice. Když jej polijeme vodou, tak vyklíčí. Na první pohled je to velmi jednoduchý proces. Tak jednoduché to však není. Aby zelenina mohla vyklíčit a růst, má v semínku uloženo obrovské množství nutričních látek (vitamíny, minerály, kyseliny, a mnoho dalšího). Takovou vyklíčenou zeleninu poté sklízíme jen pár dní po vyklíčení a tím si uchovává stále velké množství těchto nutričních látek. 

Vaše tělo nestrádá

Mikrozelenina komplexně pokrývá mnoho nutričních látek nutných pro správné fungování vašeho těla, imunity a mysli. Dokáže také pomoci Vašemu tělu bojovat se špatným ovzduším zde na Ostravsku, dokáže vám pomoci se chránit před mnoha onemocněními a s mnoha Vám pomůže také bojovat. 

Untitled design (88)

Vitamínové tablety nebo mikrozelenina?

Naše tělo nedokáže přirozeně a plnohodnotně zpracovat oddělené vitamíny a minerály z jejich přirozeného prostředí. Když bereme vitamín C, je ho v tabletách cca 400-1250% denní dávky. To proto, že je takový vitamín C vytažen z jeho přirozeného prostředí a naše tělo jej neumí jednoduše vstřebat. Musíme si jej tedy dávat v takto vysokých dávkách. Vitamín C, tak jako jiné vitamíny, totiž potřebuje další podpůrné nutriční látky, které mu pomohou se do našeho těla efektivně vstřebat. 

Tento problém mikrozelenina nemá. Je totiž komplexním zdrojem nutričních látek, které se navzájem podporují a naše tělo je efektivně vstřebá. Živá a čerstvá strava se vždy dokázala s našim živým tělem nejvíc ztotožnit a je to ten nejpřirozenější způsob stravování se. 

Mikrozelenina

Proč je tak výjimečná?

Ve videu naleznete užitečné informace z důvěryhodných zdrojů o našich produktech. 

Proč by jste ji měli zařadit do svého pravidelného jídelníčku ne jen pro sebe a mnoho dalších skvělých zajímavostí a informací.

Doufáme, že pro vás bude video přínosem a zase o kousek lépe pochopíte o co se v Ostravě snažíme.