Co je to mikrozelenina?

Mikrozelenina je výhonek běžné zeleniny, jako je brokolice, ředkvička, hrášek, atd. Semínka rostlin v sobě mají ukryto obrovské množství mnoha esenciálních nutričních látek. 

Když se takové semínko zalije a vyklíčí, tak jej necháme růst jen pár dnů a poté jej ihned sklidíme. Díky tomu si uchová obrovské množství nutričních látek.

Obrovská síla mikrozeleniny

Mikrobrokolice má až 100x více sulforafanu než brokolice zralá.

Pokud nevíte o sulforafanu, doporučujeme vám si o něm přečíst. Je nyní velmi aktivně zkoumán
jako potencionální bojovník proti rakovině, má velmi silné detoxikační a
antioxidační účinky.

Mikrozelí má až 260x více betakarotenu, než zralé červené zelí.

Betakaroten je pro naše tělo velmi důležitý, mimo jiné se totiž v našem těle mění na potřebný
vitamín A.

Mikrozelenina obsahuje desítky vitamínů, minerálů, stopových prvků, esenciálních aminokyselin a mnoho dalšího.
Je všeobecně známo, že může obsahovat v průměru až 40x více nutričních látek, nežli její dozrálí protějšci.

Zdroj: Assessment of Vitamin and Carotenoid Concentrations of Emerging Food Products: Edible Microgreens – Gene E. Lester 2012

Proč?

Zelenina, jako je brokolice, obsahuje v svém semínku obrovské množství nutričních látek, jako jsou vitamíny, minerály, kyseliny atd. Když se takové semínko zalije vodou, vyklíčí a začne růst. Proces vyklíčení je na první pohled velmi jednoduchý, ale ve skutečnosti je za ním velmi komplexní proces, který je nám na oko neviditelný.

Sklízíme mikrozeleninu jen pár dní po vyklíčení, abychom uchovali co nejvíce těchto nutričních látek.

Vaše tělo nestrádá

Mikrozelenina je skvělým zdrojem mnoha nutričních
látek, které jsou prospěšné pro správné fungování těla, imunity a mysli. Díky
svým vlastnostem může pomoci chránit vaše tělo a pomáhat v boji s mnoha jinými problémy.

Přidáním mikrozeleniny do svého jídelníčku získáte mnoho
nutričních látek, které Vaše tělo ocení.

 

Vitamínové tablety nebo mikrozelenina?

Naše tělo nedokáže přirozeně a plnohodnotně zpracovat oddělené vitamíny a minerály z jejich přirozeného prostředí. Když bereme vitamín C, je ho v tabletách cca 400-1250% denní dávky. To proto, že je takový vitamín C vytažen z jeho přirozeného prostředí a naše tělo jej neumí jednoduše vstřebat. Musíme si jej tedy dávat v takto vysokých dávkách. Vitamín C, tak jako jiné vitamíny, totiž potřebuje další podpůrné nutriční látky, které mu pomohou se do našeho těla efektivně vstřebat. 

Tento problém mikrozelenina nemá. Je totiž komplexním zdrojem nutričních látek, které se navzájem podporují a naše tělo je efektivně vstřebá. Živá a čerstvá strava se vždy dokázala s našim živým tělem nejvíce ztotožnit a je to ten nejpřirozenější způsob stravování se. 

Mikrozelenina

Proč je tak výjimečná? Ve videu naleznete užitečné informace z důvěryhodných zdrojů o našich produktech. Dozvíte se, proč by jste ji měli zařadit do svého pravidelného jídelníčku a mnoho dalších skvělých zajímavostí a informací. Doufáme, že pro Vás bude video přínosem a zase o kousek lépe pochopíte o co se v Ostravě snažíme.