Náš substrát

Jsme naprosto transparentní a vztah s našimi zákazníky budujeme na důvěře v naše produkty. Níže můžete vidět složení substrátu, který využíváme. Jeho ingredience a poměry jsme optimalizovali několik let. Obsahuje pět základních ingrediencí na jejichž kvalitu neustále dohlížíme.

Rašelina

Jako základ našeho substrátu používáme tu nejkvalitnější rašelinu, která je ručně sbírána a díky tomu si zachovává svou strukturu a vzdušnost. 

Tento druh rašeliny rok prosychá a v zimě promrzává, aby se sterilizovala a tím se zbavila všech možných nežádoucích patogenů.

Žížalí kompost

Žížalí kompost má BIO certifikaci a za tuto ingredienci jsme skutečně rádi. Dle našeho názoru a testování je to to nejkvalitnější přírodní hnojivo na českém trhu.

Kompost obsahuje spoustu nutričních látek a enzymů pro správný růst naší mikrozeleniny. Také díky tomu si naše produkty zachovávají vysoký počet nutričních látek.

Vápnitý dolomit

Dolomitický vápenec je opět přírodní produkt, který do našeho substrátu vnáší další živiny, ale hlavně srovnává pH substrátu. Rašelina je kyselá a s pomocí vápence dokážeme pH vyrovnat na neutrální stupeň.

Perlit

Perlit, neboli vulkanické sklo, má v substrátu jednoduchou, ale velmi podstatnou úlohu. Náš substrát provzdušňuje.

Mokrá rašelina má totiž smršťovací vlastnost a mohla by samotná dusit kořeny rostlin. Pevný perlit v tomto zabraňuje a poskytuje kořenům možnost dýchat. 

Živé bakterie

Každý správný farmář ví, že živá půda plná mikroorganismů je klíč k bohaté a nutričně nabité úrodě. 

Tak jako má rádo naše lidské tělo pozitivní bakterie, (například kefír, kombucha, kysané zelí) tak také rostliny milují své pozitivní bakterie a my jim je dopřáváme. 

Díky tomu je půda opět bohatější a úroda kvalitnější. 

Správné farmaření

V ideálním případě je farmářova nejvyšší priorita kvalita jeho zeminy, ve které pěstuje svou úrodu. Proč? Kdybyste přišli do nedotčeného amazonského pralesa a nabrali kávovou lžičku hlíny, tak v ní najdete více mikroorganismů, nežli v celém lidském těle. Rostlina si umí dle potřeby skrze své kořeny přilákat specifické mikroorganismy. Dělá to také díky vypouštění sacharidů, na které mikroorganismy láká. Z těchto mikroorganismů poté dostane nutriční látky pro svůj zdravý růst. Rostlina si tak sama organizuje přísun nutričních látek dle své potřeby.

Když však farmář do půdy zapraví moderní chemické hnojiva NPK, Kristalon apod. pak do půdy zanáší škodlivé těžké kovy a zároveň hubí veškerý život v půdě. V dnešní době tak ovoce a zelenina obsahují jen malý zlomek nutričních látek jako před 100 lety, neboli před dobou chemických hnojiv. Tyto hnojiva sice obsahují pár základních živin pro úspěšné dozrání úrody, ale plodina není ani zdaleka nutričně plnohodnotná. 

Naší filozofií je pěstování zdravé a biologicky velmi aktivní hlíny pro maximální množství nutričních látek v našem produktu. Nepoužíváme žádná chemická hnojiva. 

Naše farma

Díky našim vnitřním prostorům farmy pro Vás pěstujeme kvalitní úrodu 365 dní v roce. Uprostřed zimy od nás tak dostanete stejně nutričně nabité produkty jako uprostřed letní sezóny. 

Každá regálová jednotka je automatická a sama se zavlažuje, spíná světla a ventilátory. My se tak můžeme naplno věnovat kontrole kvality mikrozeleniny.

Máme pod kontrolou celkové vnitřní klima farmy a to jak teplotu, tak vlhkost. Umíme si tak navodit letní klima po celý rok. 

Tak jako kvalitní substrát nahradit nelze žádným jiným způsobem, tak sluníčko naopak nahradit lze. My tak používáme velmi úsporné LED osvětlení, které je určeno přímo pro účely pěstování.